ראשי / ללא קטגוריה / טור אישי – שירה ואיגור בתפוח הגדול

טור אישי – שירה ואיגור בתפוח הגדול

טור אישי – שירה ואיגור בתפוח הגדול

 

לפני 4 שבועות התבשרתי שאני טסה לאו"ם ביחד עם איגור לכנס CRPD באו"ם, בשל ההכרה בפרויקט המצליח של תעסוקה מעברית/נתמכת עם מלון הילטון תל אביב. ההכנה לקראת הטיסה הייתה מורטת עצבים  – להוציא לאיגור דרכון חדש ובמקביל לבקש בדחיפות ויזה לארה"ב ולקוות שיגיע בזמן, הכנה לקראת המפגשים כולל חזרות עם איגור, הצגת הדברים וכל זאת תוך התמודדות עם המחשבות, הקולות, החרדות והלחצים שאיגור מתמודד עימם ויצטרך לעמוד במשימה של 12 שעות טיסה וההשתתפות בכנס.

ואז …. נוחתים בניו יורק אחרי טיסה מאתגרת ומגיעים למנהטן, והרגע בו איגור מסתכל מסביב על הבניינים הגבוהים ,ההמוניות, האנשים, עם חיוך מאוזן לאוזן- שווה הכל (וזוהי רק ההתחלה).

ביום שלישי ה 12/6/2018 התקיים אירוע צד של "עמותת אנוש" ביחד עם הנציבות לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלות והמשלחת הישראלית לאו"ם וכמובן, איגור דוביק יושב בפאנל כשהוא מחויט ומעונב וכל כך מתרגש. איגור ואני קבענו סימן שבמידה והוא מתרגש יסמן לי ואני אעזור לו, אך כהרגלו, ברגע שהאירוע החל הוא דיבר בצורה קולחת ובביטחון מלא ובעיקר ריגש את כולם… ואני התרגשתי כל כך כמו אמא גאה.

את איגור אני מכירה כ-3 שנים ולאורך כל זמן היכרותנו איגור תמיד השתמש במילה "גיהנום" כדי לתאר את מה שמתחולל בראשו ומה הוא מרגיש מידי יום. במהלך הביקור בניו יורק, היה לנו גם זמן לטייל ולבקשת איגור נסענו לראות את פסל החירות, את האזור של אסון התאומים וגם את ה- Times Square. בדרכנו חזרה למלון כששאלתי את איגור כיצד החוויה לראות את כל המקומות עליהם חלם, הוא ענה "יש המון דברים קסומים בתוך הגיהינום שלי וזה הופך אותו לנסבל ושמח יותר". אני חושבת שאין צורך להסביר כמה אני גאה באיגור ובתהליך אותו עבר, עובר ועוד ימשיך לעבור, כמה אני מאושרת בשבילו וכמה אני רוצה באושר שלו.

ובנימה אישית, אני כל כך מאושרת שחוויתי בעצמי את החוויה הבלתי נשכחת הזאת, עם צוות מקצועי ונהדר מהעמותה (ד"ר הלה הדס, לירון דויד ושי נטע) ועם פרטנר מסור להצלחה של הפרויקט (גלעד שלוש סמנכ"ל משאבי אנוש, הילטון תל אביב) וכמובן עם איגור. ומעל לכל, אני מודה על שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק מצוות התעסוקה הנתמכת והמעברית שקרובה לליבי, ולעבוד עם צוות רכזות ורכזים מוכשר ומקצועי. כולי תקווה שעוד רכזים ומנהלים יחוו את החוויה שאני חוויתי ביחד עם מתמודדים נוספים.

"אדם נוסע מסביב לעולם בחיפוש אחר מה שהוא צריך וחוזר הביתה כדי למצוא את זה" (ג'ורג' מור) משפט זה מופיע בפרופיל שלי בנייד האישי. ביום שנחתנו בניו יורק, איגור ביקש שאסביר לו את המשמעות של המשפט. בטיסה חזרה לישראל, כשהקברניט הודיע שבעוד חצי שעה ננחת, איגור אמר לי " שירה, עכשיו אני מבין את המשפט. הגעתי עד ניו יורק כדי להבין שהמשמעות שלי וכל מה שאני צריך נמצא בישראל: המשפחה שלי בבת ים, עמותת אנוש ומלון הילטון, אז תודה על הכל".

שירה קליימן,
מנהלת תעסוקה נתמכת בעמותת אנוש

       

 

 

"יש המון דברים קסומים בתוך הגיהינום שלי וזה הופך אותו לנסבל ושמח יותר"

 

תאריך: