ראשי / News / נרגשים לקבל מענק מפרס בראשית

נרגשים לקבל מענק מפרס בראשית

נרגשים לקבל מענק מפרס בראשית

כמה גאווה! נרגשים לקבל מענק מפרס בראשית

תודה גדולה לפרס בראשית The Genesis Prize ולנתן שרנסקי על הבחירה באנוש כארגון עוגן בתחום בריאות הנפש בישראל!
הפרס היוקרתי בו זכו בעבר דמויות מפתח כגון: מייקל דאגלס, מייקל בלומברג ונטלי פורטמן, עמד השנה על מיליון דולר והוענק לנתן שרנסקי שהחליט להעבירו בתרומה ל- 15 ארגונים בארץ ובעולם המעניקים תמיכה ושירותים בתקופת הקורונה.
המענק יסייע לנו באנוש בתקופת החרום להרחיב את המענה הרב לשוני במוקדים ברחבי הארץ לדוברי רוסית, אמהרית, אנגלית וערבית.

 

“לאורך ההיסטוריה הארוכה של עם ישראל, היכולת שלנו להתאחד נותנת לנו את הכוח לעמוד איתנים ולהתמודד עם העתיד בתקווה ובביטחון. הערבות ההדדית והרצון להושיט יד-מסייעת לאחרים היא ערך יהודי. זו הסיבה שאינני יכול לחשוב על מטרה ראויה יותר לשימוש בכספי הזכייה של פרס בראשית מאשר לתמוך באלה הנלחמים במגפת הקורונה, בישראל ובעולם.” אומר חתן הפרס, נתן שרנסקי. “מתוך רצון טוב ובנדיבות אנושית כה גדולה, ציבור רחב תרם והתגייס בתקופה האחרונה כדי לסייע לרבים שנפגעו ממגיפת הקורונה. אני מוקיר תודה על ההזדמנות להיות מאלו שתורמים למאמץ הבינלאומי במציאת פתרון ותמיכה הומניטרית.”.

שרנסקי, אסיר-ציון לשעבר, פעיל זכויות האדם והמדינאי נבחר כחתן הפרס לאור מאבקו ארוך השנים למען זכויות אדם, חופש פוליטי, וכן שירותו לעם היהודי ולמדינת ישראל. הפרס, שזכה לכינוי “הנובּל היהודי” על ידי המגזין “TIME”, הוא פרס שנתי, המעלה על נס אנשים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, מהווים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. שרנסקי הוא חתן הפרס הראשון שמתגורר בישראל.

“הבחירה בנתן שרנסקי כחתן פרס בראשית לשנת 2020, הייתה כמעט במקביל להתפרצות המגיפה החמורה ביותר שהאנושות נאלצה להתמודד איתה במאה השנים האחרונות” אומר סטן פולובץ, שותף-מייסד ויו”ר קרן פרס בראשית. “נתן הרגיש בצורה חד משמעית שההשפעה החיובית ביותר שיכולה להיות לו כחתן פרס בראשית היא לתרום את כספי הפרס על סך מיליון דולר לארגונים הנלחמים בנגיף קורונה ועוזרים לאנשים שנפגעים בצורה הקשה ביותר מהאויב המרושע והבלתי נראה שעימו האנושות מתמודדת.”

 

 

 

 

 

תאריך: