ראשי / News / הנופש השנתי אנוש

הנופש השנתי אנוש

הנופש השנתי אנוש

פרויקט הנופש השנתי של עמותת אנוש הוא חוויה לכל המשתתפים בו. בכל שנה משתתפים בנופשים בארץ ובחו"ל מאות מתמודדים.

לפרטים נוספים על הנופש לחצו כאן

.הנופשים מיועדים רק למתמודדים בעלי סל שיקום. מתמודדים שאינם מקבלים שירות באנוש ואינם משתתפים בפעילות המועדון החברתי, יוכלו לצאת לנופש דרך סניף אנוש המקומי ובהמלצת הגורמים המטפלים.

מאז שנת 1985, עמותת אנוש מציעה למקבלי השירות שלה יציאה לנופשים בארץ ומ- 2003 גם ברחבי העולם, בליווי אנשי הצוות המלווים אותם בתהליכים השיקומיים בשגרה.

בכל שנה, יוצאים מאות משתתפים, מקבלי שירות ואנשי צוות, וזוכים ליהנות, להעמיק את ההכרות עם האחרים ועם עצמם, ולקחת חלק בחוויה מעצימה ושיתופית.
לצד הצורך הטבעי במנוחה, בהרחבת אופקים, בבילוי ובהנאה, היציאה לנופש מבוססת על שתי הבנות בסיסיות – הכרה בכוחות וביכולות של המתמודדים, והכרה בצרכים המגוונים ובתמיכות שונות, בכדי שיוכלו ליהנות מחוויה מעשירה ונורמטיבית של יציאה לנופש.

היציאה לנופש, אם בארץ ואם בעולם, משמשת הזדמנות נוספת לקידום תהליכי שיקום והחלמה.
החל מתהליך קבלת החלטות משותפת עם הצוות הנוגעת למיומנויות אותן יש לחזק טרם היציאה, וכלה בניהול העצמי במהלך הנופש – כל אלו מהווים הרחבה לעבודה הנעשית באופן יומיומי.
ערכים בהם אנו משתמשים בעבודתנו בשגרה – אמונה ותקווה, שקיפות, אחריות ושותפות, יושבים גם בבסיס העבודה עם המתמודדים סביב היציאה לנופש.
בתהליך ייחודי זה, המתמודד עשוי לגלות את עצמו באופן שלא הכיר עד כה, להתנסות בחוויה שלעיתים נראית גדולה ומאיימת ולהרחיב את ארגז הכלים בהתמודדות שלו – שישמש אותו לאחר החזרה גם בסביבות חייו השונות.

באשר לאנשי הצוות – היציאה לנופש מהווה חוויה מלמדת ומעצימה משלושה היבטים.
ראשית, ליווי המתמודדים באופן כה אינטנסיבי מביא לחיזוק משמעותי של הקשר השיקומי, זהו רווח ממנו נהנים גם זמן רב לאחר החזרה.
שנית, עובד השיקום לומד על עצמו דרך התמודדות עם שאלות הנוגעות לתפקידו בחייהם של המתמודדים אותם הוא מלווה, בנופש בפרט וביום יום בכלל, למשל בסוגיות של אחריות ואמונה בכוחות. ושלישית, ולא פחות חשוב, היכרות מעמיקה עם אנשי צוות נוספים מכל רחבי הארץ, עימם עובדים במהלך הנופש וההכנות לו באופן סינרגטי, הכרות המאפשרת תחושה חזקה של לכידות, של ביחד – מקצועי ואנושי.

מכל אלו, ניתן להבין כי הנופש אינו חוויה חד ממדית עם התחלה אמצע וסוף ברורים. זוהי חוויה עמוקה שיש בה העמקה של העשייה השיקומית היומיומית דרך אירוע שובר שגרה, אשר לו רווחים רבים והטומן בחובו גם סיכונים. הבנה מעמיקה של נושא הנופש – מעבר לפן התפעולי, המאתגר, המצריך יכולות ארגון ואחריות מקצועית, הינה הכרח עבור כל מי שלוקח בו חלק, הן בהכנה לקראת והן במהלכו.

לפרטים נוספים על נופש אנוש לשנת 2017

תאריך: