ראשי / News / פרויקט דו-שיח

פרויקט דו-שיח

פרויקט דו-שיח

פרויקט דו שיח

 עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש מובילה את המסר ש"בריאות הנפש זה הסיפור של כולנו" ומפעילה את פרויקט דו שיח מתוך הבנת חשיבות השילוב והחשיפה של הסיפורים האישיים של מתמודדי הנפש בקהילה.

פרויקט דו שיח כולל מרצים שנפגשים עם קהלים מגוונים בכל רחבי הארץ, מספרים להם בגוף ראשון את סיפורם האישי על התמודדותם עם משברים נפשיים ומנהלים עימם דו שיח אותנטי, אנושי ובגובה העיניים. המפגשים יוצרים חיבור אנושי, הערכה הדדית ושיתוף אמיתי בינם לבין הקהל, מתוך ראיית המשותף בחוויות ובקשיים שעימם מתמודדים כולנו. במסגרת הפרויקט נפגשים המרצים בין השאר, עם סטודנטים למקצועות הטיפול והרפואה, צוותי חינוך ותלמידי תיכון, בני משפחה של מתמודדים ואנשי מקצוע מתחום השיקום והטיפול ומספרים את סיפור ההתמודדות האישי שלהם בגובה העיניים ובלי מחיצות.

המרצים בדו שיח הינם מתמודדי נפש בעלי ידע מתוך ניסיון אישי, המשמשים כ"סוכני שינוי חברתי". באמצעות המפגשים הפרונטליים עם קהלים מגוונים, נחשף הציבור הרחב לסיפורים אישיים מעוררי השראה.

מפגש אנושי של לימוד הדדי

פרויקט דו שיח מוביל לקידום הסובלנות וקבלת האחר בחברה הישראלית. המרצים מציגים את סיפורם האישי, תוך שיח פתוח כאמצעי להפחתת הסטיגמה, דעות קדומות, פחד ואפליה – הקיימים כלפי אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית וכך הפרויקט מוביל לקידום שילוב של מתמודדים עם מגבלה נפשית בחברה כשווי ערך וכאחד האדם.

המרצים עוברים הכשרה ייחודית במסגרת הכשרה קבוצתית העוסקת בעיבוד הסיפור האישי והתאמתו לקהלי יעד. ההשתתפות בפרויקט במסגרת ההכשרה וההרצאות מאפשרת למרצים, לתקף את ניסיון החיים המיוחד שלהם ולעבור תהליך של העצמה.

 

גם אתם מעוננינים להזמין מפגש דו שיח?

למי זה מתאים?

לכולם 🙂

חוגי בית, תלמידי תיכון, עמותות וארגונים הנותנים שירות לאוכלוסיות רחבות.

אנשי אקדמיה: סטודנטים למקצועות הטיפול, סטודנטים לרפואה, לעבודה סוציאלית, לחינוך, לריפוי בעיסוק וסגל ההוראה.

איך מארגנים מפגש ?

המפגשים כרוכים בתשלום למרצה הנבחר ויכולים להיערך בכל מקום בארץ ולקבוצות בכל הגדלים.

לקבלת פרטים נוספים ולהזמנת "מפגש דו שיח", צרו אתנו קשר:

טלי ווקסמן  054-9299592  tali.w@enosh.org.il

מרכז מידע  074-7556155  info@enosh.org.il

 חפשו אותנו בפייסבוק- פרוייקט דו שיחfacebook

 

תאריך: