ראשי / FAQ

FAQ

בן הזוג מתמודד. מי יכול להקשיב?

בעשר שנים האחרונות בעלי סובל ממחלה נפשית. עקב כך, הקשר הזוגי בינינו השתנה מאוד. מבעל ואב מעורב ומשפיע הוא הפך לאדם פסיבי, עייף וחסר כוחות. מקשר הדדי ושוויוני הפכתי להיות סוג של מטפלת עבורו. המצב הזה מאוד קשה לי ומכביד עליי. מה ניתן לעשות?

חרדה מהשחרור הקרב. מה עושים?

בני מאושפז מזה מספר חודשים בבית חולים פסיכיאטרי. בפגישה עם הצוות נאמר לי שהם מתכננים לשחררו בעתיד הקרוב הביתה. טרם אשפוזו הוא התנהג בצורה מוזרה, היה אלים מילולית ואף איים פיזית עליי ועל אחיו. אני חוששת מהשחרור – מי יטפל בו? מה הוא יעשה בבית?

איך מתמודדים עם הנטייה לפזרנות?

אשתי סובלת ממאניה דפרסיה. כשהיא במצב רוח מרומם היא מבזבזת המון כספים, יש לה עסק משלה והיא יכולה לקנות מוצרים ושירותים באלפי שקלים. בכל שנה כשהיא במצב הזה אנחנו נכנסים לחובות קשים מול הבנק ומול חברות שונות. מה אפשר לעשות?

איך מתמודדים עם הסירוב ליטול תרופות?

אחותי, הסובלת ממחלה נפשית וגרה בבית הורי, הפסיקה לפני כשנה להגיע למעקב פסיכיאטרי. הורי במלחמה מתמדת איתה שתיקח תרופות, אך היא מסרבת. מה ניתן לעשות?

איך נגן על הילד כלכלית?

אנחנו זוג הורים קשישים לבת החולה במחלה נפשית. טיפלנו בה כל החיים וכעת, משאנו מזדקנים וכוחנו אוזל, אנחנו מאוד מודאגים לגבי העתיד שלה – מי יטפל בה כשלא נהיה ואיך אנחנו יכולים להגן עליה ועל האינטרסים הכלכליים שלה?

הילד מידרדר. מה עושים?

בתקופה האחרונה יש התדרדרות במצבו של בננו, הוא מסתגר בחדרו, הפסיק לאכול ואנחנו דואגים לו מאוד. למרות מאמצינו הוא מסרב לראות רופא ודוחה כל ניסיון לעזור לו. מה אפשר לעשות?

לאן לפנות בנושא זוגיות?

אני בן 28, סובל מסכיזופרניה קרוב ל-10 שנים. כל החברים שלי עזבו אותי ואני מאוד בודד. כולם גם התחתנו ומתחילים להקים משפחה, וגם אני רוצה זוגיות. למי ניתן לפנות לעזרה?