ראשי / Blog / לילך דאלי – מנהלת אשכול שפלה

לילך דאלי – מנהלת אשכול שפלה

לילך דאלי  – מנהלת אשכול שפלה

לכבוד יום האישה הבינלאומי – בחרנו לשאול את לילך דאלי שלנו על נשיות בעולם בריאות הנפש.

לילך, מנהלת אשכול שפלה באנוש – אישה מיוחדת במינה, מקצוענית בתחומה, חייכנית ומסורה לעבודתה.

בדצמבר האחרון, בטקס עובדים מצטיינים – הוענק לה פרס מצטיינת מנכ"ל לשנת 2018.

לילך יקרה –  אין ראויה ממך להוביל באנוש!

את נהדרת ואנחנו מאושרים שאת חלק מאתנו.

אוהבים אותך וגאים בך, יום אישה שמח!

שאלון יום האישה לילך דאלי:

שם ושם משפחה: לילך דאלי

גיל: 56

תפקיד בעמותה: מנהלת אשכול שפלה

מצב משפחתי: אלמנה. אמא לליהי בת 30

השכלה: תואר שני בעבודה סוציאלית

תחביבים:  אפייה. עשיתי קורס קונדיטוריה לפני 8 שנים

למה בחרת להתמקצע דווקא בתחום בריאות הנפש? הגעתי לתחום במקרה – והתאהבתי. עיסוק בבריאות הנפש הינו  מאתגר ומרתק, נוגע בחיי יחידים ומשפחותיהם, אני נהנית מאד מהעשייה עם המתמודדים ומהקשר עם המשפחות ומוצאת סיפוק אישי ומקצועי בעשייה זו.

למה לדעתך יש אחוז גבוה בפער ניכר של נשים במקצוע העבודה הסוציאלית? לצערי בגלל השכר. החשיבה הישנה שאינה רלוונטית היום – בה משכורת נשים מהווה משכורת משנית, אינה תופסת היום. לצערי היא פוגעת בהשתלבות של נשים וגברים כאחד, בתחום העבודה הסוציאלית. מתבקש בתחום, באופן שיאפשר לגברים ונשים לעסוק במקצוע ולכל אחד לתת את תרומתו הייחודית.

את רואה הבדלים ביחס לנשים היום ולפני 25 שנים? ב ר ו ר!. היום נשים יותר מעיזות ומבינות שהן יכולות לנהל. מצערת אותי העובדה שעובד סוציאלי גבר, ירוויח בהכרח יותר מאישה רק כי הוא גבר. בעייני זו שערורייה שחייבת להשתנות והנושא חייב לקבל עדיפות אצל מקבלי ההחלטות. כיום  הרבה יותר נשים מכהנות כמנהלות ובתפקידים בכירים ממה שהיה מקובל לפני שנים.

האם לדעתך  – עם התמורות שחלו בעשורים האחרונים ביחס לנשים – היית בוחרת במקצוע אחר, אולי עם מאפיינים יותר "גבריים", לו היית צריכה לבחור מקצוע היום? חד משמעית, לא.  הייתי בוחרת בעבודה סוציאלית פעם נוספת. אני אוהבת את המקצוע. אני קמה כל יום עם חיוך והולכת לעבודה בכיף. יש משהו מאוד מאתגר ומספק בתחום העבודה הסוציאלית כמו שהמניפה המקצועית הרחבה, או שניתן לעשות שינוי והסבה של תחום הטיפול אך עדיין להישאר במקצוע. למעשה, זה בדיוק מה שאני עשיתי במהלך הקריירה שלי.  22 שנה עבדתי באגף הרווחה בחולון כמנהלת היחידה לעבודה קהילתית התנדבות – ומשם עברתי לעבוד בעמותת אנוש, עם אוכלוסייה אחרת מאתגרת לא פחות ובסיפוק מקצועי רב.

ניהול כאישה: יותר קל או יותר קשה?  בעיני – אין הבדל, נשים וגברים מתמודדים בבעיות ניהוליות דומות.

ממה את שואבת כוח ברגעים קשים? מהמשפחה הקרובה, חברים, מהעובדים שלי ומהעשייה.

מה משמח אותך? או מה מרגש אותך? הצלחה בעשייה מסבה לי שמחה גדולה. לראות מתמודדים משתלבים בחיי היומיום, ומוצאים את מקומם למרות הקשיים. מרגשת אותי  התמיכה מהקרובים לי – בני משפחה, חברים ואנשי צוות.

ספרי לנו על מקרה שניהלת ונפתר בעיקר בגלל תכונותייך הנשיות? אני בעיקר משתדלת לנהל  לפי ערכים בהם אני מאמינה ולתת דוגמה אישית לעובדים שלי.  אני רוצה ומקווה להאמין שהניהול שלי משמעותי, בעיקר בגלל מי שאני ולא בגלל היותי אישה.

מהו המשפט שמהווה עבורך השראה? "השמיים הם הגבול"- בא לידי ביטוי בחיים האישיים שלי ובעבודה.

מי היא הדמות הנשית (בארץ/בעולם) שמהווה עבורך השראה?  רונה רמון ז"ל. למרות הכאב והאובדן שעברה, מצאה את הכוחות להמשיך ליצור ולפתח.

מה את מאחלת לנשים לעוד 25 שנים מהיום? להמשיך להעז, לשבור את תקרת הזכוכית, לא לפחד להאמין בעצמן, לא להרגיש שהן צריכות  להיות מושלמות בכל תחום, ובעיקר: שלא יצטרכו לג'נגל כל הזמן בין התפקידים והמשימות.

תארי לנו במשפט את האישה הישראלית האולטימטיבית! לוחמת, עצמאית, אמיצה.

 

 

 

 

תאריך: | מאת: tali ballas