ראשי / Blog / יוצאים לשטח: אתגר הלימון בבאר שבע

יוצאים לשטח: אתגר הלימון בבאר שבע

יוצאים לשטח: אתגר הלימון בבאר שבע

אומרים שהיוזמות הכי טובות צומחות מהאנשים בשטח. יוזמת “אתגר הלימון”, שאירוע השיא שלה נערך ביום רביעי האחרון (09.03) במרכז הצעירים בבאר שבע היא בהחלט הוכחה לכך.

מה הסיפור?

אתגר הלימון היא יוזמה של מתן לביא, מתמודד צעיר וכריזמטי, שאליו התוודעה שיר קריספל, מדריכת שיקום בעמותת אנוש סניף באר שבע בעקבות  פוסט אישי ואינטימי ובו הוא מספר על ההתמודדות שלו עם מחלת הנפש ממנה הוא סובל. הפוסט הגיע לאלפי שיתופים  ושיר שנתקלה בפוסט של מתן בפייסבוק, ביקשה ממנו לשתף את המתמודדים במרכז הצעירים בבאר שבע בסיפור שלו. “שלחתי לו הודעה והוא ענה לי באותו יום. יומיים־שלושה לאחר מכן הוא כבר בא להרצאה”, היא מספרת.

במסגרת שיתוף הפעולה בין מתן לביא לאנוש יצרו לביא ושיר קריספל, סרטון ויראלי הקורא לאנשים לצלם את עצמם שותים צ’ייסר של מיץ לימון ללא שימוש בידיים תחת הכותרת “סוחטים את סטיגמת הלימון”.

בנוסף, הזמינו יוזמי המהלך את הקהילה לאירוע פתוח בהשתתפות ראש עיריית באר שבע, מר רובי דנילביץ’, שכלל הרצאה של לביא על הסיפור האישי שלו, דוכני מכירות של מוצרים המיוצרים במסגרות התעסוקה של אנוש ב”ש, עמדת “אתגר לימון” וכיבוד קל.

השורה התחתונה:

150 איש הגיעו לאירוע שאורגן והוצא לפועל בצורה מושלמת. יוזמה מקומית, שצמחה בשטח, עם ליווי מקצועי ותמיכה של אנוש ב”ש בהובלת אילנה פרג’ון, סיוע של מרכז הצעירים וחיבוק חם מהקהילה יצרו מהלך שלם הגדול מסך חלקיו, המצליח באופן יוצא דופן, להתמודד עם אחד האתגרים החברתיים המורכבים ביותר- הפחתת סטיגמה בבריאות הנפש.

נכחו באירוע 150 איש. מקבץ תמונות מהארוע:

עוד על מתן וסיפור התמודדותו עם המחלה:  mynet באר שבע

תאריך: | מאת: valigar