ראשי / Blog / חוג אופנים חדש וראשון מסוגו במרכז החברתי ברמת גן

חוג אופנים חדש וראשון מסוגו במרכז החברתי ברמת גן

חוג אופנים חדש וראשון מסוגו במרכז החברתי ברמת גן

יעל ימיני, רכזת המועדון החברתי ברמת גן וליהי שדה, מדריכה במועדון החברתי ברמת גן

לפני מספר חודשים נפתח במרכז החברתי של עמותת “אנוש” ברמת גן חוג אופנים מיוחד ומאתגר, אשר מתקיים אחת לשבוע ומועבר על ידי מדריכים מקצועיים מתנדבים של עמותת “רוכבים בארץ בדרך ארץ” – עמותה אשר עובדת עם “נוער בסיכוי” בכפרי נוער ברחבי הארץ ומספקת להם טיולי רכיבה, מקנה להם ערכים של דרך ארץ, ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות. מתוך המחשבה שפעילות דומה יכולה לתמוך בתהליך השיקומי של המתמודדים בעמותת “אנוש”, החלטנו על שיתוף פעולה עם מדריכי “רוכבים בארץ בדרך ארץ”, אשר מעבירים את החוג בהתנדבות מלאה ואף תרמו את זוגות האופניים בהם אנו עושים שימוש במהלך החוג.

בכל שבוע ביום ראשון בשעה 16:30 אנו נפגשים במרכז החברתי, כאשר כל משתתף מקבל זוג אופניים וקסדה, ומשם אנו יוצאים לרכיבה בפארק הלאומי הסמוך לסניף רמת גן. במהלך הרכיבה אנו שרים שירים, נהנים מהנוף ושומעים מהמדריכים הסברים על חיות הבר והצמחייה אשר ניתן למצוא בפארק. מטרות החוג הן שבאמצעות הרכיבה, הרוכבים ירחיבו את תחושת המסוגלות שלהם, יעבדו על התמדה, בניית כושר גופני ושהחוג יעודד חשיבה חיובית. נראה שעד כה המטרות שהצבנו לעצמנו מתגשמות. הרוכבים בחוג נהנים מחוויית רכיבה מאתגרת אשר משלבת צחוק וכיף יחד עם פעילות ספורטיבית. המדריכים משתדלים להנעים את זמנם של הרוכבים ולהכניס לחוג גם תכנים נוספים. בין השאר, ניתן דגש על תרומה לקהילה, דרך ארץ ועזרה הדדית. באחד המפגשים שוחחו חברי הקבוצה על השפעותיו הפיזיולוגיות של הצחוק על בני האדם. החברים צחקו וחייכו כל כך הרבה עד כי מישהי זרה אשר חלפה בפארק לא יכלה להתעלם מהמחזה ושאלה מדוע כולם מחייכים וכששמעה על החוג ביקשה להצטרף לרכיבה כמתנדבת.

 בסיום כל מפגש יושבת הקבוצה על גדת האגם בפארק הלאומי הנמצא ליד המרכז החברתי, ומנהלת שיחה על מגוון נושאים יחד עם עוגיות ותה אשר הוכן בפינג’אן על ידי המדריך. החוג הצליח להחדיר מוטיבציה גם בחברי מועדון שאינם בכושר כלל וכבר שנים ארוכות לא ביצעו פעילות גופנית מכל סוג שהוא. כיום הם מתרגשים ונלהבים לקראת החוג, ומדי שבוע משפרים את יכולותיהם הפיזיות, אבל יותר מהכל, נראה שהם מרגישים טוב להיות חלק ממשהו משמעותי וחיובי.

 חשוב לציין כי גם לאלו שאינם יודעים לרכב על אופניים יש מקום בחוג! יש מדריך המלמד רוכבים חדשים ובנוסף ישנם אופניים דו מושביות (טנדם), אשר עליהם יכולים לרכב חסרי הניסיון יחד עם הרוכבים המנוסים. בתחילת חודש נובמבר יערכו מדריכי החוג פעילות קומזיץ בסיום הרכיבה ולפעילות זו מוזמנים כל חברי המרכז החברתי. בשם המרכז החברתי אנוש רמת גן, אנו רוצות לנצל הזדמנות זו להודות למתנדבים מעמותת “רוכבים בארץ בדרך ארץ” אשר בלעדיהם כל זה לא היה קורה.

 כל זכאי סל שיקום מוזמנים להצטרף ולרכב איתנו! נתראה בימי ראשון.

 

תאריך: | מאת: valigar