ראשי / Blog / האהבה מנצחת

האהבה מנצחת

האהבה מנצחת

שלום לכם,

שמי גינת (39) ושם בעלי עמנואל (62) אנו מתגוררים בשכונת התקווה בתל אביב.

הכרנו לפני 7 שנים במפעל המוגן באנוש בתל אביב, עבדנו יחד תקופה ואז הצטרפנו ל"בשותף" – המרכזים החברתיים של אנוש – שם יצאנו לכמה נופשים ביחד.

הקשר התהדק כשבאחת השבתות, בשעות הערב, לא הרגשתי טוב פיזית. סמכתי על האינטואיציה שלי וביקשתי מעמנואל, שכבר "שמתי עליו עין", ללוות אותי באותו הערב לרפואה דחופה. לאחר מכן עמנואל הזמין אותי לדייט בבית קפה והציע לי חברות. ממש "התחיל איתי". מצאנו שפה משותפת מהר מאוד ועמנואל תמיד אומר שהוא התאהב במבט ראשון – כי הוא הרגיש שרק אני אוכל להבין אותו ולעזור לו עם הקשיים שלו.

התחתנו לפני כשנתיים. לא האמנתי שאי פעם אתחתן, גם כשהסביבה דחפה אותי להתחתן אמרתי כל הזמן שאני לא מתחתנת. אני 'נערת רוק', לא הייתי מאלו שחולמות להתחתן – תמיד האמנתי שבשלב מסוים אתמסד, אבל לא באמת רציתי להתבגר. החתונה באה לי בהפתעה, למעשה, כולם הופתעו, כולל המשפחה. גם עמנואל היה נטול תקווה לגבי חתונה ואהבה עד שנפגשנו. החתונה הוסיפה לנו כל כך הרבה שמחה ואושר לחיים ובעיקר – הפיגה את בדידותנו העצומה שהייתה לפני שנפגשנו.

מכיוון שלעמנואל יש אפוטרופוס בנוגע לרכוש ואני מתמודדת – הצטרכנו להנפיק אישורים מהאפוטרופוס שלו ומהעובדת הסוציאלית שלי שאנו כשירים להתחתן. אז, לא הצלחנו להבין על מה המהומה, לקח לנו זמן להנפיק את האישורים – וזה עיכב אותנו – כי רצינו כבר להתחתן.
מאוד רצינו את החתונה אז התגברנו על כל המכשולים!

עמנואל: "כשגינת תומכת בי: זה עוזר לי להתמודד עם כל הקשיים והכאבים הנפשיים". 

חיי המשפחה שלנו מאופיינים בכך שאנו מייעצים אחד לשני, תומכים ועוזרים אחד לשני. אני מסייעת לעמנואל להגיד דברים שהוא לא תמיד מצליח להגיד לבד. אני מרגיעה את עמנואל כשהוא בלחץ ובחרדה והוא מצדו, מעודד אותי כשאני חווה קושי, מרומם אותי ואומר לי מילים טובות. הוא גם דואג לכל מה שאני צריכה ומבקשת.

ביחד אנו חיים ללא תחושת הבדידות. עמנואל תמיד אומר שמאז שנפגשנו – הרבה יותר קל לו להתמודד עם הקשיים והכאבים הנפשיים.

 

___________________________


1 מכל 4 אנשים יחווה משבר נפשי במהלך חייו! 
אנוש מספקת שירותי שיקום ושילוב בקהילה לכ – 6000 מתמודדים מדי יום. 

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בערב ההתרמה השנתי של אנוש שייערך בבהיכל התרבות בתל-אביב ביום ראשון
ה- 11.11.2018 בשעה 20:30.

ערב ההתרמה השנתי של אנוש בסימן 40 שנה לעמותה יהיה ערב מרגש וחד פעמי. מופע פתיחה- סטנדאפ של אורנה בנאי והופעה של אביב גפן מארח את שלום חנוך.

האירוע בחסות בנק מזרחי טפחות, שתית, הולנדיה, יאנסן ואלטשולר-שחם  

 

להזמנת כרטיסים >>

לפרטים נוספים ורכישה באמצעי תשלום אחרים:  
דנה ידלין, רכזת פיתוח משאבים
טל: 074-7556122 | נייד: 054-7172254 | פקס: 074-7556101
danay@enosh.org.il

התרומה מוכרת לצרכי מס.

תאריך: | מאת: tali ballas