ראשי / כתבות תוכן / מתנות לחג לעובדים- איך להצליח ולהיות מקורי?

מתנות לחג לעובדים- איך להצליח ולהיות מקורי?

מתנות לחג לעובדים- איך להצליח ולהיות מקורי?

מתנות לחג לעובדים- איך להצליח ולהיות מקורי?

בקצב החגים המהיר בישראל, חלק ניכר מהזמן מוקדש לבחירת מתנות לחג לעובדים. כמו בכל חג עולה הרצון להעניק משהו חדש, מקורי והכי חשוב שישאיר חותם לפחות עד לחג הבא.

מתנות לעובדים – להצליח להפתיע בכל פעם מחדש

אם תשאלו כל אחד מצוות משאבי האנוש בארגון, התקופה שבה מחפשים מתנה לעובדים לקראת החג או לקראת ימי הולדת, נחשבת לתקופה מאתגרת במיוחד.

את הטוסטר הדיגיטלי כבר נתנו בשנה שעברה, הגאדג’ט שחשבנו לדבר הבא הספיק להתיישן במהירות והרצון להיות מקורי ולהפתיע את העובד עומד תמיד בכל בחירה שנעשה.
לדברי רונית, אחראית רווחה בחברת תקשורת גדולה, הרצון להיות מקורי גובר על כל שיקול.
“נכון שהעובדים מקבלים מתנה גדולה שאותה הם רגילים לקבל, אבל לנו חשוב גם לתת משהו נוסף שאולי אפשר לקנות בכסף אבל הערך שזה נותן לעובד הוא הכי מרגש”,
לדבריה אנשים מעריכים ואוהבים לקבל יותר מתנות אישיות, כאלה שיוצרו בבית מלאכה קטן וייחודי והכי חשוב בעזרת אנשים מיוחדים המתמודדים עם סיפור חיים לא פשוט שזו היצירה שלהם”.
כשהיא נשאלת על המתנה הכי מקורית שהיא נתקלה בה היא עונה, “אני לא חושבת שזה העניין- ברור שזה צריך להיראות טוב ולהיות שימושי אבל עצם העובדה שהמתנה אישית, והעובד נחשף לפועלה של העמותה שייצרה וסיפקה אותה עבורנו, היא מבחינתו הדבר הכי מקורי שיש- בשנה שעברה נתנו ספל שיוצר ע”י מתמודדים עם כיתוב אישי לכל עובד וזאת הייתה הצלחה אדירה”.
גם את יעל, מנהלת משאבי אנוש בחברת השקעות גדולה, השיקול המרכזי הוא להיות מקורי. “אנחנו באמת שוברות את הראש בכל חג ואירוע, ברור לנו שהמתנה חייבת להיות ייחודית, מקורית ולא פחות חשוב כזו שנעשתה במיוחד עבורנו”, לדבריה אין סוף למקוריות. “בכל חג אני בטוחה שכבר ראיתי הכל והנה מגיע החג שלאחריו ואני מופתעת מחדש, יש אינספור מתנות ייחודיות שניתן למצוא בארגונים רבים, כאלה שנעשו באהבה ע”י מתמודדים והדבר הכי חשוב שברכישת המתנות אני בעצם יכולה לומר שאני מעניקה פעמיים”.
לדבריה כוחם של המתנות האלה הוא המקוריות שלהן- אלה מתנות שלא רואים בכל מקום.
בשיחה שערכנו ירון, עובד בחברת תקשורת גדולה- המקוריות יכולה להיות בכל דבר. “תראי, רוב החבר’ה מעדיפים תלושי חג כדי לרכוש מתנות בעצמם אבל בשנים האחרונות מקום העבודה לא מסתפק בזה ומעניק לנו דבר נוסף ואני חייב להגיד שעם כל הציניות- זו המתנה המרגשת מכולן.” לדבריו זה לא חייב להיות הכי טכנולוגי או הכי מתקדם- הסוד הוא באנשים, “כשאני מקבל סט כלים למטבח שיוצר על ידי מתמודדים אני פשוט אוהב את זה יותר, אני מרגיש שותף, אני מרגיש שאני מעניק הזדמנות למתמודדים להיות פעילים ויצרניים – ואני מרגיש גאווה אמיתית על זה”.

אם גם אתם “שוברים ושוברות את הראש” בכל חג בבחירת המתנה – יכול להיות שהפתרון המקורי ביותר עבורכם נמצא במתנות בעלות ערך נוסף. מתנות שמשאירות חותם ורותמות את העובד ואת הארגון לנתינה ולסיוע לקהילה.

 

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש הוקמה במטרה לסייע למתמודדים עם מגבלה נפשית להשתלב בקהילה. כל המוצרים בחנות האונליין – אנושופ,  מיוצרים במרכזי התעסוקה של העמותה – המאפשרים למתמודדים לייצר הכנסה נוספת, להשתלב בקהילה ולחיות חיים מלאי משמעות.

הרווח ממכירת המוצרים – מועבר ישירות למתמודדים.

מוזמנים להתרשם ממגוון המתנות המקוריות – www.enosop.co.il

 

תאריך: