ראשי / מטה אנוש

מטה אנוש

ד”ר הלה הדס, מנכ”לית

בעלת תואר ד”ר בביולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון, מכהנת כמנכ”לית העמותה משנת 2007.

לפני מינויה למנכ”לית עמותת אנוש, הייתה במשך שש שנים מנכ”לית מכללת אחווה, ושותפה למהלכים לאומיים שמטרתם הנגשת ההשכלה הגבוהה באמצעות גופים אקדמיים שאינם אוניברסיטאות. במקביל, היא פעילה מאד בתחום ההתנדבותי: בצד הישראלי של שותפות 2000 (שותפות ביחד) מודיעין- רוצ’סטר (ארה”ב) – רשת הקהילות השותפות של הסוכנות היהודית המחברת ויוצרת קשרים חברתיים וארוכי טווח בין קהילות יהודיות בארץ ובעולם בדגש על זהות יהודית ועשייה משותפות. התכנית מקשרת  450 קהילות יהודיות בכל העולם באמצעות 46 שותפויות ו- 10,000 מתנדבים משני עברי האוקיינוס.

ד”ר הדס ממשיכה לפעול בהתנדבות במכללה האקדמית אחווה כחברה בוועד המנהל ובאסיפה הכללית שלה; חברת חבר הנאמנים של המכללה האקדמית תל-אביב יפו.

סאלי רוס ביהרי, מנהלת המרכז למצויינות מקצועית 

סאלי1

בוגרת תואר שני בתחום השיקום בבריאות הנפש וארגון ומנהל מאונ’ חיפה. עוסקת במתן שירותי שיקום למתמודדים משנת 1996- במגוון רב של תפקידי שטח וניהול. בוגרת הכשרה למורים של מודל הערכת מוכנות לשינוי (אונ’ בוסטון, פרופ’ מריאן פרקש). כיום מדריכת מנהלים ומדריכים מקצועיים בתחום בבריאות הנפש ומנהלת את מחלקת ההדרכה והידע של עמותת אנוש. אני מאמינה שלכל אדם יש את הכוח והיכולת להניע שינוי בעצמו ובסביבתו. תפקידנו כעובדי שיקום לסייע באיתור ויצירת הזדמנויות ואפשרויות שיספקו מרחב שבו האדם יוכל לחיות חיים בעלי משמעות תוך תחושה של שביעות רצון מהבחירות והתוצרים שלהם ותחושת הצלחה וסיפוק מחייו בקהילה בה בחר לחיות ומהעשייה אותה בחר להוביל. חובתנו האישית והארגונית היא לסייע למתמודדים ובני משפחותיהם לספר את סיפורי ההחלמה וההצלחה שלהם בקול ובאמונה.

הדס גלבוע, מנהלת איכות וידע

הדס גלבוע

בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב. פועלת כתשע שנים בתחום החברתי קהילתי עם דגש על חיבורים לקהילה. מאמינה שתפקידנו כחברה הוא לתת הזדמנות אמיתית לכל אדם להשתלב בחיים החברתיים, לתרום ולהיתרם.

אריק כהן, מנהל החטיבה הציבורית

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עם סיום לימודי העבודה סוציאלית (2004) עסקתי במגוון תפקידים עם מגוון אוכלוסיות, ביניהם: נוער בסיכון ,אוכלוסיית חיילים כקצין בריאות נפש וכמו כן בהנחיית קבוצות בתחום פגיעות מיניות. במקביל לסיום לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית בשנת 2012 נכנסתי לתחום השיקום, תחילה כמנהל הוסטל ובהמשך כמנהל מערך דיור והוסטלים, ומשנת 2015 כמנהל מקצועי בתחום הדיור. המעבר בין מגוון התפקידים הביא אותי להבנה ולהכרה כי בריאות הנפש זה המהלך שמלווה את סיפור חיינו, ועלינו כחברה ללמוד להכיל את האחר ולסייע לו להשתלב  בקהילה ולחיות חיים מלאים. אני רואה בתחום הדיור השיקומי, אשר עבר תמורות בשנים האחרונות, מסגרת המסייעת לשילוב קהילתי, מניעת סטיגמה והדרה ומאפשרת לכול אחד מהמתמודדים אשר מקבל מאיתנו שירותים אלה חיים שיוונים ועצמאיים כשווה בין שווים.

עופר מלאכי, מנהל תחום תעסוקה ויזמות

עופר2

שותף ומנכ”ל לשעבר בשתי חברות מסחריות (הפקות מוסיקליות, מרכז לימודים והכשרות).
בוגר לימודי הכשרת מטפלים בפסיכודרמה. מנטור עסקי ומנחה קבוצות עבודה ליזמים ב”קרן שמש”. ב- 2008 הקים בעמותת אנוש את תכנית “מעוף” לליווי מתמודדים בתהליך הקמת עסק עצמאי, הוביל תהליכי הקמת מיזמים עסקיים שיקומיים בשיתוף מתמודדים (“קפה רייך”, “מיינד אנד פיטנס”).
מאמין בתהליכים ארוכי טווח, בחכמת ההמונים, בכוחה של הקבוצה להכיל את השונה, לחזק את החלש ולהפוך לכח אחד, חזק יותר. החזון שלי הוא לשלב את המגזר העסקי במרכזי התעסוקה המוגנת בעמותה, להקמת מיזמים חברתיים, עסקיים המספקים מקום בטוח להכנסה, למידה והתפתחות מקצועית.

 סילביה אזולאי, מנהלת תחום משפחות והד-ספייס

סילביה אזולאי

בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית ופסיכותרפיסטית ממוקדת. בעלת ניסיון רב בעבודה עם משפחות. משפחה המתמודדת עם מחלת נפש של יקירה חווה רגשות לא פשוטים של כאב, כעס, בושה, אשמה ולעיתים ייאוש. בנוסף לכל אלו, הסטיגמה החברתית והעצמית מקשה על המשפחה להיפתח ולהיעזר. אני מאמינה שבסביבה תומכת ובטוחה, למשפחה יש הזדמנות לעבור תהליך בו לצד המחלה מתגלים כוחות ודרכי התמודדות המאפשרים לה לנהל חיים בעלי משמעות. משפחה שמתחזקת, יכולה לתמוך ולוות את יקירה בדרך מטיבה ומקדמת החלמה. בנוסף לעבודה הישירה עם המשפחות, אנו עוסקים בפעילות מקצועית מערכתית לטובת העלאת המודעות למה שקורה במשפחה שמתמודדת עם מחלת יקירה ובכך מסיעים בתהליך שינוי עמדות והפחתת הסטיגמה. תחום משפחות מונה את מרכזי מילם- מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים, שרות משפחות בסניפים ותוכנית מיתרים- מרכזי סיוע למשפחות שיקירן התאבד.

 עו”ד שנית סוקולובסקי-יואש, מזכירת העמותה ועוזרת מנכ”ל

בוגרת תואר משולב במשפטים (L.L.B) ובמנהל עסקים (A.B) של המרכז הבינתחומי בהרצליה. את התמחותי המשפטית התחלתי בתחום דיני המשפחה והירושה, לאחר מספר שנים של עבודה במשרדים פרטיים עברתי למגזר השלישי ועבדתי כיועצת משפטית בעמותת “אקים ישראל” שם נחשפתי לעשייה המשפטית – חברתית ולמגוון השירותים להם זכאים אנשים עם מוגבלויות. בחמש השנים האחרונות שהיתי עם משפחתי בשליחות משרד החוץ באוזבקיסטן ובמדריד. במרץ 2016 התחלתי עבודתי בעמותת אנוש במטרה לקדם זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות נפשית. אני מאמינה שעבודה משפטית משמעותית יש לה ערך רב בבניית חברה מתוקנת, מכילה ומאפשרת יותר.

 

 לירון דוד, מנהלת תחום קשרים בין לאומיים

בוגרת התכנית המשולבת למשפטים ולעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית (B.S.W, LL.B) ובעלת תואר מוסמך במשפטים (LL.M).

את התמחותה במשפטים עשתה לירון בבית המשפט העליון ולאחר מכן עבדה כעורכת דין במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. לירון החליטה לעבור לפעילות במגזר השלישי ושימשה כמזכירת עמותה ועוזרת מנכ”ל באנוש. בתפקיד זה ריכזה לירון את ההיבטים המשפטיים בפעילות העמותה והאורגנים הניהוליים בה, סייעה בפיתוח אסטרטגיה ארגונית, ופעלה לקידום תחום המדיניות והחקיקה ולחיזוק קשרי ממשל וחברה אזרחית. כמו כן פעלה לירון לריכוז ההיבטים המשפטיים בעבודת השיקום בבריאות הנפש ופעלה להפצת הידע בארגון ומעבר לו. לירון שותפה לפורומים וקואליציות של החברה האזרחית לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות ופועלת לשינוי מדיניות בתחום בריאות הנפש.  במקביל לאלה, קידמה לירון את פעילות העמותה בזירה הבינלאומית ופעלה להכרה באנוש כארגון בעל מעמד מייעץ לאום וכיום מנהלת את תחום הקשרים הבינלאומיים של העמותה. לירון מעורבת בכתיבה אקדמית ופרסמה מספר מאמרים בתחום של זכויות חברתיות בכתבי עת משפטיים בישראל.

 לירון גורגוב, מנהל כספים

תמונה לירון

בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות – אונ’ בן-גוריון. משמש בתפקיד מנהל הכספים משנת 2014. בתוקף תפקידו אחראי על מערך הניהול הכספי בעמותה, הפקת דו”חות כספיים שנתיים. פועל לקידום הפעילות הפיננסית בהתנהלות מול הסניפים מחד, מול משרדי הממשלה, וארגוני חוץ מאידך.

לירון באוכנר, מנהלת פיתוח משאבים

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהמרכז האקדמי רופין, הצטרפתי למטה אנוש לאחר שש שנים בניהול שיווק וגיוס משאבים בהדסה נעורים (מבית הסוכנות היהודית), אני בעלת ניסיון של מעל ל-15 שנים בשיווק, גיוס, פיתוח משאבים ושיתופי פעולה מחברות עסקיות והמגזר השלישי, חושבת שיש לעשות הכל בכדי למגר את הסטיגמה שנוצרה למחלות נפש ומאמינה בזכות של כל אדם לחיות חיים מספקים ובעלי משמעות.

ידידיה זלינגר, מנהל תפעול

ידידיה זלינגר

בעל ניסיון של כ-20 שנה בתפעול, בינוי ורכש. בוגר תואר ראשון במנהל עסקים. מנהל משאבי אנוש לשעבר ובעל הכשרות בפיקוח בענף הבנייה. מאמין שתפקידי הוא לתמוך ולעזור לאנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש, ולהשלים את החסר בצד המבני והלוגיסטי.

מירב גיבר שאול, מנהלת מכירות ארצית

מירב גיבר שאול

בעלת ניסיון בתחום המכירות 20 שנה. מכירות זו לא מילה גסה. ישנה התרגשות עצומה למכור מוצר שיוצר ע”י המתמודדים שלנו, המוצר מכיל בתוכו סיפור שלם. המוטו שלי:  “אל תקנה כי המוצר מיוצר בעמותה, תקנה כי המוצר איכותי, בלתי מתפשר, מעוצב, מדויק, מפתיע ומתאים בדיוק למה שחיפשת – אלו הם מוצרי העמותה. אחרי שקניתם, תבינו מהי המשמעות של הקניה בעבור המתמודדים, ואחרי שתבינו, לא תפסיקו לחייך. מבלי להתכוון, עשינו לכם טוב.

שי נטע, מנהל חטיבת פיתוח משאבים 

שי נטע

בוגר תואר ראשון בצילום מאוניברסיטת F.I.T בניו יורק ותואר שני במנהל עסקים. עוסק בשיווק ופרסום משנת 2001 עם התמחות במדיה דיגיטלית. הגעתי לאנוש ב-2014 אחרי שנמאס לי לעשות פרסומות לקורנפלקס. מאמין שתחום בריאות הנפש הוא אחד מהאתגרים השיווקיים המורכבים ביותר שיש.

אירית פלג- ברנבליט, מנהלת מרקום 

אירית פלג

 

בוגרת תואר ראשון במשפטים ממכללת שערי משפט ומדע. בוגרת ביה”ס כותרת לעיתונאות באוניברסיטת תל אביב בהתמחות ברדיו.  מפיקה, עורכת ושדרנית ברדיוס 100 FM, מנהלת חדר תקשורת במפלגת יש עתיד בקמפיין בחירות 2013, יועצת תקשורת בתחום הפוליטיקה המוניציפלית, התמחות בכתיבה ועריכת תכנים במדיה התקשורתית והדיגיטלית, שירותי ייעוץ תקשורת ותחקיר בתחומי האנרגיה החדשה ופלטפורמות הפרסום לצעירים. רואה בסיקור בתקשורת הקלאסית והדיגיטלית ובתוכן המופק בעמותה  – בסיס מרכזי להפחתת הסטיגמה הדבקה במתמודדים עם מגבלה נפשית בארץ ובעולם.

 

טלי יברבאום בלס, מנהלת מערכות מידע ודיגיטל

בוגרת לימודי תקשורת  SEM/SEO ומדיה חברתית, מוסמכת מיקרוסופט MCSE, SQL ואבטחת מידע.
בעלת ניסיון של 15 שנה בתחום מערכות מידע ו כ- 9 שנים בעולם השיווק והדיגיטל. לעמותת אנוש הצטרפתי בסוף 2017, מתוך רצון לשווק מטרה חברתית ראויה, להוביל תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ולהיות חלק מהמגמה של שינוי הסטיגמה איתה מתמודדים אנשים עם מוגבלות נפשית

 

נועה גז, מנהלת תחום מתנדבים

 

 

 

 

 

 

 

 

נועה גז, בוגרת מכון הערבה ללימודי סביבה ושלום, בעלת תואר ראשון באמנות (בצלאל), תואר שני בטיפול באמצעות אמנות (אוני’ חיפה) ובוגרת קורס ההסמכה למנהלי התנדבות של בית הספר הבין מגזרי לניהול התנדבות והשתתפות חברתית, מנחת קבוצות פוטותרפיה ורוכבת על אפניים (כמה שיותר).

אני עובדת בתחום השיקום בבריאות הנפש משנת 2011 במגוון תפקידים שבמהותם – התלוות למסע ההחלמה האישי של כל אחת ואחד ממקבלי השירות איתם עבדתי.

ההתנדבות באנוש דורשת אמונה בזכות של כל אדם לחיות חיים מספקים ובעלי משמעות ומהמתנדבים נדרשת המחויבות לסייע בהגשמה ובמימוש של שאיפות אלו- כל אדם לפי דרכו/ה. הזכות להיות בתפקיד הדורש חיבור אנושי ומחויבות אישית היא התמורה האדירה לה זוכים המתנדבים של עמותת אנוש.

בנוסף לתחום ההתנדבות מנהלת גם את פרויקט דו שיח.