ראשי / מועדון קריאה / איך שרדתי את אמי

איך שרדתי את אמי

איך שרדתי את אמי

מרתה רמון, דנה אלקה רמון

איך שרדתי את אמי

איך שרדתי את אמי מבוסס על התכתבות בין שתי נשים: אם ובת. אישה שנולדה ברומניה לפני מלחמה העולם השנייה וחיה בתל אביב, וילדה שנולדה בחיפה, עזבה את ביתה בגיל 14, עזבה את ישראל בגיל 20, נדדה למרחקים וחיה כיום בדרום צרפת. שתי נשים קרובות רחוקות, שני סיפורי חיים שונים וגם משיקים, שתי נשים קשורות בעבותות של טרגדיות ושמחות. מזה יותר מארבע עשורים הקשר נשמר בביקורים ובחליפת מכתבים שנמשכה עד שהאמצעים הדיגיטליים השתלטו על חיינו.

דנה אלקה רמון (נ’ בחיפה, 1963) – אמנית רב תחומים, למדה ב־.San Francisco Art Institute הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בצרפת, גרמניה, ברזיל ודרום קוריאה, פרסמה שני אלבומי צילום חגיגיים בהוצאת Noonbit, דרום קוריאה.

דנה מתגוררת במרכזו של כפר ציורי קטן באזור הקטלן בדרום צרפת, בבית אדום גדול שהיא קוראת לו The Red Keepוממשיכה לעסוק בצילום ולהציג עבודות בתערוכות.

בשנים האחרונים דנה היתה ל- Gong Master ועוסקת בטיפול בצליל.

מרתה רמון (נ’ בטימישוארה, רומניה, 1935) – עלתה ארצה במרס 1951, סיימה תואר ראשון בספרות אנגלית באוניברסיטת חיפה, ותואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

מרתה עבדה במכון סאלד, ניהלה את המחלקה לפניות הציבור במשרד הבריאות, ניהלה את הקרן החדשה לישראל שם יזמה והקימה את שתי”ל (שירות יעוץ ותמיכה לארגונים) והיתה ממייסדי עמותת “אנוש”. רוב שנותיה רמון עסקה בעידוד, הקמה וליווי של יוזמות ומפעלים חברתיים.

בשנת 2000 רמון פרשה לגמלאות ומאז היא עוסקת בכתיבה ובתרגום. בשנת 2010 פורסם ספרה המועדון בהוצאת כרמל.

הספר “איך שרדתי את אמי”, מאת מרתה רמון ודנה אלקה רמון, יצא לאור בהוצאת “כרמל”.

תאריך: