ראשי / חדשות / מיינד אנד פיטנס

מיינד אנד פיטנס

מיינד אנד פיטנס

מינד אנד פיטנס הוא מיזם ייחודי לפיתוח אורח חיים בריא ושמח.

מועדון חברים המיועד לאנשים שרוצים לחיות נכוןלגוון להתעניין, להתנסות, ליהנות, לדאוג לגוף ולנפש בסביבה ירוקה ונעימה באוירת בריאות והנאה, ובחברת אנשים טובים.

אנחנו מציעים שלל חוגים, העשרות ספורט פנאי וחברה.

מעוניינים להצטרף לתוכנית מיינד אנד פיטנס?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

חוג חתירה סירות דראגוןעושים ליגה – קבוצות הכדורסלקבוצות הליכהטאי צ’יסדנה להפחתתת עישוןקרוספיטזומבהקיקבוקסריו אבירטופלדנקרייזסדנת תזונה נבונה

תכנית Mind and Fitness של עמותת אנוש, נותנת מענה ייחודי בהטמעה וקידום של אורח חיים בריא מתוך שאיפה שישמש כאבן דרך בחינוך והטמעה של אורח חיים בריא עבור אוכלוסיית המתמודדים עם מוגבלות נפשית.

המיזם גם מקדם הכשרת מתמודדים בעלי השכלה רלוונטית על מנת שיוכלו להשתלב כמדריכים ומנחי סדנאות. כל זאת בשיתוף הקהילה ועידוד שילוב חברתי והפחתת סטיגמה כלפי מתמודדים עם מוגבלות נפשית.

התוכנית מציעה לחברי המועדון החברתי בסניפי אנוש ברחבי הארץ חוגי ספורט שונים המתקיימים בפריסה שבועית על פני 3-4 ימי פעילות. החברות במועדון כרוכה בתשלום דמי מנוי במחיר סמלי המאפשרים כניסה חופשית למתקנים ופעילות בכל החוגים והסדנאות. זאת על מנת לעודד צריכה מוגברת של החוגים על ידי תמחור המתאים לכל כיס.

בנוסף התכנית פועלת כמרכז חברתי בשעות אחה”צ ומציעה פעילות ספורט ובריאות, בתוך מרכז דניאל לחתירה בתל אביב. לצד פעילויות הספורט מתקיימות פעילויות גוף ונפש במסגרת חוגים, סדנאות בריאות ייחודיות המתואמות לאוכלוסייה (הפסקת/הפחתת עישון, תזונה), הרצאות העשרה והשתתפות בתחרויות פתוחות בקהילה במגוון ענפים (מרוץ, תחרות חתירה) כמו גם תחרויות ייחודיות לאוכלוסייה (ליגת כדורסל), וסיורים וטיולים – מידי חודש מתקיימים סיור רגלי עירוני וטיול טבע לסירוגין.

הרעיון העומד בבסיס התכנית הינו יצירת שלב מעבר מצריכת פנאי בתוך מסגרות ייעודיות לתחום בריאות הנפש (כדוגמת מועדון חברתי) ועד לשילוב מלא בקהילה הכולל פעילויות משותפות. המשתתפים בתכנית זוכים במרכז פתוח ומעודד אורח חיים בריא הפועל במתכונת של קבוצות, על מנת ליצור קבוצות תמך טבעיות להטמעת אורח החיים החדש, מאבק בסטיגמה עצמית והעצמה.

המרכז פועל במתכונת שיתופית של שילוב מתמודדים בצוות ההפעלה וקבלת ההחלטות של המועדון וזאת במטרה של התאמה מקסימאלית של תכנים לאוכלוסיית היעד וכן הגברת שיתוף לקוחות בסל השירותים הניתן. יתר על כן, ניתנת עדיפות לשילוב תעסוקתי של מתמודדים הן בהדרכת החוגים והן באמצעות הכשרה ליזמות של צוות הפעלה למועדון מתוך מחשבה של שימוש במודלינג טבעי לשינוי באורח החיים וכן לעידוד העיסוק בספורט כדרך חיים וכתחום תעסוקה.

 

התוכנית מיועדת עבור אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית המחפשים מקום להשתלבות חברתית בקהילה במקביל למקור תמיכה מקבוצת השווים. קריטריונים להשתתפות: זכאות ל”סל שיקום” ממשרד הבריאות, בעלי אישור למועדון חברתי או נכי צה”ל המוכרים על רקע נפשי. על המשתתפים בתוכנית להציג אישור רפואי מטעם רופא המשפחה בקהילה או רופא ספורט המעידים על כשירות פיסית למאמץ גופני.

 

מחכים לכם בבית שלנו הנמצא במרכז דניאל לחתירה שד’ רוקח 2 תל אביב בפארק הירקון. אתם מוזמנים.

הפרוייקט מוקם ומנוהל ע”י יזמים ומדריכים מתמודדים ונועד להיות פלטפורמה ייחודית חדשנית , אלטרנטיבית לצורך רווחה והתפתחות ושיפור איכות חייהם של מתמודדים נפשית ומאושר כמועדון חברתי בשירותי סל שיקום של משרד הבריאות.

חוגים וסדנאות

לפרטים נוספים

054-9299-637 התקשרו אל מיכל

michalw@enosh.org.il

מעוניינים להצטרף לתוכנית מיינד אנד פיטנס?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

חוג חתירה סירות דראגוןעושים ליגה – קבוצות הכדורסלקבוצות הליכהטאי צ’יסדנה להפחתתת עישוןקרוספיטזומבהקיקבוקסריו אבירטופלדנקרייזסדנת תזונה נבונה

מיינד-אנד-פיטנס

חפשו אותנו בפייסבוק -מיינד אנד פיטנס facebook

 

תאריך: